MY TŘI KRÁLOVÉ

Publikováno 16. ledna 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

To nám to rychle uteklo a až tu máme Nový rok, a proto si děti ze třídy Kosíci                    v prvním lednovém týdnu přiblížily tříkrálovou tradici. Naučily se koledu „My tři králové“, připomněly si pranostiky: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“, „Na Nový rok o slepičí krok“, „Na Tři Krále o hodinu dále“. Zahrály si pohybovou hru:“ Na komety“, kde procvičily reakci na smluvený signál.

„Na tři krále za vesnicí
bloudí sněhem koledníci.
Šlapy, šlapy, šlápoty
pletou se jim do noty.
Ťuky, ťuky už tu jsou,
štěstí zdraví vinšujou.“

Také plnily úkoly v centrech aktivit. V Kašpárkovi si celý týden hrály na Tři krále, využily převleků a korunek.

V Kutílkovi stavěly barevné korunky a třídily kamínky podle barev.

Ve Školičce plnily grafomotorické listy – spojovaly čáry k sobě, tak aby vznikl obrázek k tématu – procvičovaly správné držení tužky, také skládaly a slepovaly rozstříhané, papírové puzzle – procvičovaly stříhání.

V Kostičce stavěly město Betlém s příchodem Tří Králů.

V Pokusech a objevech zkoumaly barevné knoflíky – skládaly písmenka K+M+B.

Také celý týden pracovaly na interaktivní tabuli                                                                                          se vzdělávacím materiálem k tématu.