Masopust a karneval, ten nám radost udělal...

Publikováno 11. února 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

I během masopustního týdne děti ze třídy Sovičky pracovaly v centrech aktivit.
V CA Tvořílek děti vyráběly barevné balónky pomocí krepového papíru, kterými jsme si vyzdobili třídu na karnevalové dopoledne
V CA Pohádka se děti převlékaly za různé karnevalové masky a dramaticky jsme ztvárnily pohádku O koblížkovi
V CA Školáček předškolní děti vyráběly veselé klauny, stříhaly a natáčely klaunovi vlasy a procvičovaly matematickou představivost při skládání koláčkového puzzle se správným počtem zdobení
V CA Písnička děti procvičovaly rytmizaci pomocí Orffových hudebních nástrojů
Společně jsme pekli koblížky, kdy děti zadělávaly kvásek, sledovaly proces kynutí, vypracovaly těsto, z kterého vykrajovaly kolečka, plnily je marmeládou a vyráběly samotné koblížky. Po upečení jsme si na koblížkách pochutnali.
K masopustu patří také tradiční zabijačka, o které jsme si vyprávěli a děti si vyzkoušely plnění a špejlování jitrnic a jelit.
Poslední den masopustního týdne nás navštívila paní Marková s paní Robotkovou z ActiveClubu Žďár nad Sázavou z edukativním programem Já jsem muzikant. Děti se hravou formou seznámily se základy hudební nauky, zazpívaly si a zatančily. Na závěr si děti vyrobily hudební nástroj, se kterým se doprovázely při písničkách.

Celý masopustní týden se nesl ve znamení veselí a radosti.