Maková panenka

Publikováno 27. září 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Chcete vědět, jak jsme prožili minulý týden? Nejdříve jsme si přečetli pohádku z knihy Maková panenka - Jak potkala motýla Emanuela. Děti si zopakovaly, jak se správně máme chovat k sobě navzájem a že si máme navzájem pomáhat.

Také jsme prozkoumávali makovičku - nejprve zrakem, poté hmatem, sluchem a nakonec i chutí. V rámci pokusu jsme makovičku prohlédli i zevnitř. Naučili jsme se píseň o kosovi - V zahradě na hrušce a tanec se zpěvem - Čížečku, Čížečku...

Děti poznávaly i obrázky polních plodin a surovin či potravin z nich vyrobených.

Také jsme si vyrobili obrázky pro práci v centrech. Děti se učily pracovat v jednotlivých centrech a pochopit systém - poslouchat, co mám dělat, vybrat si centrum a pověsit si tam svoji značku, pracovat dle instrukcí, spolupracovat s ostatními, ptát se nejprve kamaráda, když nevím, co dělat, pak teprve paní učitelky (pokud možno nepokřikovat), pokud se nevejdu do centra (když je obsazené) jdu do jiného a vrátím se, až tam bude místo (nepláču kvůli tomu). Děti si vyzkoušely i zhodnotit svoji práci - říct v kroužku před ostatními - v jakém centru jsem byl(a), co jsem tam dělal(a) a jak se mi pracovalo.