Logohrátky Slávka Boury

Publikováno 6. března 2024 v kategorii MŠ Vysočánek.

Ve čtvrtek 22.2. k nám do školky zavítala návštěva. Přijel Slávek Boura se svým programem, jak zábavnou formou rozvinout správnou řeč u dětí. Děti byly zapojeny po celou dobu programu, bavily se, smály se, dokonce i čarovaly a vyčarovaly si diamanty na hraní. S vybraným dítětem ukazoval Slávek Boura dětem, jak mohou doma s rodiči mluvit přes telefon (balonek) - dítě se dívá do balonku, takže nevidí okolo sebe, nic ho nerozptyluje, rodič taktéž. K tomu říká slova na procvičení a dítě je opakuje. Díky balonku slovo krásně zní, dítě ho dobře slyší i lépe vysloví. K tomu se učí formou hry, kterou hraje s maminkou, tatínkem, který se mu plně v tu chvíli věnuje, takže by to nemělo pociťovat, jako něco, co ho nebaví a co dělat nechce.