Letos přiletěli

Publikováno 15. října 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

V loňském roce se přelety dravců z epidemiologických důvodů konat nemohly, letos se to vydařilo.

My jsme moc rády, že děti mohly zhlédnout řadu ptáků, kteří pod vedením zkušených sokolníků ukázali svoji učenlivost a své přednosti.

Počasí bylo chladné, pláštěnky nám pomáhaly zvládnout zimu, pestrá nabídka viděného nás držela v napětí.

Eduard Školoud vedl ukázku přeletů, kolegyně doprovázela přehlídku komentovaným slovem.

www.dravci.com

( na daném odkazu najdete spoustu krásných obrázků a informací )

Podívejte se na jednotlivé ptáky, kteří slyší na své jméno, jsou naučeni na povel. Poháněni masitou návnadou přiletí, kam je sokolník zavolá.

Ptáci nám předvedli let, chůzi, rozpětí křídel, své čepičky přes oči, rolničky na pařátech, poslušnost a lásku k chovateli.

Ten se tomuto oboru věnuje od roku 1980, kdy se začal starat o svého prvního jestřába lesního.

Tak tento běžec nám chodil po zádech, měl rolničku na pařátku a byl velmi hbitý a čiperný.

To byl kus orla, chodil mezi dětmi. Bylo to pro nás dobrodružství.

Děkujeme za krásný program a doporučujeme návštěvu ZOO Jihlava, kde daný sokolník působí.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky