Letí,letí - čarodějnice na koštěti

Publikováno 4. května 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Čarodějnický týden si užily děti ve třídě Sýkorky. Povídali jsme si o tradici pálení čarodějnic, vymýšleli pro ně jména, vyprávěli pohádku Perníková chaloupka. V centrech aktivit starší děti malovaly čarodějnice a provlékaly jim vlasy z provázků, mladší děti je barvami zdobily. Děti bavilo modelování pavouků, netopýrů a hadů a navlékání korálků pro čarodějnice. Také vyráběly a ochutnávaly čarodějný lektvar, stavěly čarodějné obydlí, z PET víček košťata, hledaly rozdíly mezi obrázky, z částí skládaly čarodějnice. V pátek jsme zakončili čarodějnický týden promenádou všech bytostí jejich představením a tancem.