Les a houby v něm

Publikováno 12. října 2024 v kategorii MŠ Vysočánek.

Tento týden jsme se s dětmi ze třídy Kuřátka věnovali tématu "Les a houby v něm". V kruhu jsem se seznámili s nejběžnějšími druhy hub u nás, zkoušeli jsme rozlišit ty jedlé od jedovatých a povídali si o nebezpečí, které nám může hrozit při sběru neznámých druhů. V centrech aktivit děti houby zkoumaly zblízka, malovaly i lepily, skládaly z víček, z kostek stavěli dům pro myslivce.

Při pohybové chvilce jsme cvičili s obručemi a zkoušeli držet rovnováhu a stát jako houba na jedné noze.

Venku jsme pak různé houby hledali a stihli si pohráli na dětském hřišti.

Práce nás čekala i na školní zahradě, kde jsme sklidili rajčata, papriky, květák a záhony připravili na zimu. Při plení děti nadšeně chytaly žížaly, které jsme ubytovaly do našeho "žížaliště" :-)