Květinový jarmark ve Vysočánku

Publikováno 17. května 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Ve středu 27. 4. se sešly děti se svými rodiči na školní zahrádce, aby prodaly květiny, které samy přesazovaly a o které se staraly. Nejprve rodičům zazpívaly a zatancovaly rytířskou píseň a poté se rozešly nejen nakupovat květiny, ale také navštívily výtvarné dílničky. V průběhu nákupu a tvoření si všichni zúčastnění mohly prohlédnout obrázky vytipovaných zvířat vhodných k adopci v Jihlavské Zoo. Po výborném občerstvení, které nám připravila naše paní kuchařka, bylo rodičům odhaleno překvapení zakryté plachtou - ponky a kuchyňky od dřevomodelářů z SOU Žďas. Všem zúčastněným a nakupujícím moc děkujeme za hojné nákupy, které nám pomohly k tomu, abychom mohly adoptovat zvířata v Zoo. V této chvíli již máme i po hlasování, které v MŠ proběhlo - děti se rozhodovaly mezi Klokanem Horským a Lemurem Katou a pomocí samolepek, vyzvednutých ve třídě ve vestibulu školky hlasovaly. Nakonec těsně o dva hlasy vyhrál Klokan Horský. K němu jsme vybraly ještě jedno menší zvíře Baziliška Zeleného a již tento čtvrtek slavnostně tato zvířata na výletě v Zoo adoptujeme. Děkujeme všem.