KROUŽKOVÁNÍ KAVEK.

Publikováno 18. května 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Komu se poštěstí, aby viděl, jak se kroužkují kavky? Všichni jsme měli velký zážitek!                   Pracovníci CHKO navštívili školku, aby ve střešních prostorech spočítali hnízda a mladé okroužkovali. Děkujeme za to, že nám předvedli svoji práci i ve třídách. Děti měly možnost vidět, jak se dává na nožku kroužek sotva 12dennímu mláděti. Dozvěděli jsme se, že je u nás v půdním prostoru 10 hnízd a v každém 3-4 mláďata. Kroužkováním mladých kavek mají ochranáři přehled o jejich počtu a výskytu, kavky obecné patří totiž mezi ohrožené ptáky. Kroužek je něco podobného jako náš rodný list. My tady na Stalingradě s nimi žijeme a můžeme je tedy pozorovat- uvidíme nějakou s kroužkem    ?