MŠ Vláček

Kampaň obyčejného hrdinství

Publikováno 25. dubna 2022 v kategorii MŠ Vláček.

"Pojďme měnit svět, ve kterém žijeme!"

V tomto týdnu, a to od 25. 4. do 1. 5. 2022 v naší mateřské škole startuje EKO výzva s názvem: "Kampaň obyčejného hrdinství."

Na úvod se můžeme zamyslet nad těmito otázkami:

"Co mohu dělat v boji proti klimatickým změnám? Lze žít zcela udržitelně? Mám vůbec nějakou moc?"

Odpověď na tyto otázky zní: "ANO i NE."

Kampaň obyčejného hrdinství je právě o tom hledat odpovědi na otázky výše, a ukazovat si, co je v našich silách a proč je důležité dělat správné věci, i když to samo o sobě celý svět nespasí.

Kampaň nezastaví klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni, ve své domácnosti, v komunitě i na úrovni státu. Každý z nás má určitou moc, která závisí na jeho věku, zkušenostech a postavení. A záleží na každém, jak tuto moc využije.  (zdroj: www.ekoskola.cz)

A jak můžete pomoci právě vy?

Zasadíme strom, nebo rostlinu, budujeme prostředí pro zvířata, snížíme spotřebu vody, pořizujeme věci odpovědně, jíme zdravě a ekologicky, cestujeme šetrně, čerpáme zelenou energii, strávíme den bez technologií, jsme venku a objevujeme, podpoříme dobrou věc a chráníme životní prostředí, vzděláváme se v EKO výchově.

Jak můžete konkrétně pomáhat vy tento týden, máte rozepsané v papírech, které jste dostali od paní učitelek na třídě.

Zapojte se do EKO výzvy a vyplněný formulář odevzdejte příští týden, to je od 2. 5. 2022 zpět paní učitelce.

Pokud donesete i nějaké fotky, ať už vytištěné, nebo v elektronické podobě, jak jste jednotlivé výzvy plnili, budeme moc rádi!