Kamarádi v MŠ

Publikováno 10. září 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Co jsme tento týden dělali v Kuřátkách?

Téma: KAMARÁDI V MŠ

• Povídali jsme si o správném chování mezi kamarády
  • Poslechli jsme si veršovanou pohádku O Palečkovi a jeho kamarádech a zdramatizovali jsme si ji.
  • Naučili jsme se písničku „Kamarádi zvířátka“
  • Vyrobili jsme si ručičkové i nožičkové pravidlo a značky na rozdělení se do center aktivit.
  • Vyzkoušeli jsme si práci v jednotlivých centrech.
  • Cvičili jsme na říkanky.
  • Naučili jsme nové děti hrát Peška
  • Při volných hrách jsme se učili ohleduplnosti, přijmout kamaráda do hry, dělit se o hračky, uklízet po sobě.
  • V komunitním kruhu se děti učily naslouchat druhým a mluvit, jen když na ně přijde řada.
  • Venku jsme si pohráli i s dětmi z Veverek, vyměnili jsme šnekům podestýlku, vyčistili jsme vyvýšený záhon – sklidili úrodu mrkve.
  • Vyzkoušeli jsme si, jak se chodí na procházku – starší děti vedli mladší děti, učili se bezpečnému pohybu po chodníku a při přecházení silnice.
  • Společně jsme navštívili dětské hřiště u lesa.

Práce v centrech aktivit

Při práci v centrech si děti vyberou z nabídky činností, dají si svoji značku na háček v centru, do kterého chtějí jít a plní úkol.

Mohou spolu spolupracovat, poradit si, důležité je, dokončit úkol.

Úkoly v centrech se vztahují k probíranému tématu.

Pokud úkol dokončí, mohou jít i do jiného centra, nebo si vezmou hračku a počkají, až ostatní děti dokončí práci.

Společně se sejdeme v kroužku a děti samostatně hodnotí, jak se jim pracovalo – učí se říct, kde byly, co dělaly a jak se jim pracovalo.

Tento týden jsme si vyzkoušeli práci v těchto centrech:

• Ateliér – namaluj obrázek pro kamaráda
  • Domácnost – piškotové jednohubky pro kamarády
  • Knih a Písmen – prohlížení knížek o krtečkovi, projdi tužkou cestu od medvídka ke kamarádovi sobíkovi
  • Hudba – zahraj kamarádovi písničku
  • Kostky – postav vláčkodráhu a povoz krtečka a jeho kamarády, postav domeček pro plyšového krtka, aby mohl pozvat kamarády na oslavu