Jupí, zima nás baví!

Publikováno 25. ledna 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

„HURÁ, SNÍH!" Kosíci se radovali ze zimního období a užívali si radovánek na sněhu. Vyprávěli si o zimě, zimních aktivitách, rozvíjeli orientaci a pohyb, jemnou motoriku, sluchové vnímání a rytmizaci. Hráli pohybové hry, cvičili LALI JÓGA  a trénovali reakci na signál.

V centrech aktivit děti procvičovaly dech výrobou mrazíčků a to rozfoukáváním tuší pomocí brček. Větší děti vyráběly zamrzlá okýnka a procvičovaly stříhání. Také kreslily a stavěly sněhuláky z pet víček a geometrických tvarů a plnily úkoly                                           v grafomotorických listech, kde cvičily správný úchop tužky. Na interaktivní televizi           si zkusily geometrické tvary, skládání sněhuláčků a hledání stínů a stejných zimních tvarů.

Na školní zahradě děti moc bavilo stavění sněhuláků                                                               a klouzání se na kluzácích z kopečka dolů. „Jupí, zima nás baví!“