Ježek, ten je ježatý

Publikováno 23. září 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Podzim pomalu přichází   . U Vrabčáků jsme si povídali o měnící se přírodě, o podzimním počasí, na procházkách jsme sledovali rozdílnost stromů a jejich plodů. Celý týden nás provázel ježeček, o kterém už víme, že si rád pochutná na slimácích, broucích, žížalách, ale i ptačích vejcích. Taky že nejlépe cítí, potravu si musí v zemi vyčuchat   . Sluch mu taky pomáhá, ale špatně vidí. Na podzim si vytvoří hnízdo z listí a hrabanky, aby přežil zimu. O ježkovi se děti naučily říkanku s pohybem prstíků, hrály paměťovou hru,,Na podzimní mlhu“ – kdo se ztratil v mlze, kdo nám tu chybí? A teď se budeme těšit na vše, co nám podzim přinese. Třeba na velký vítr a barevné listí nebo na kaluže po dešti a pouštění draka   .

PRÁCE V CENTRECH

BARVIČKA – mladší děti tupovaly bramb. tiskátky deštníky, starší obkreslovaly tvar ježka, cvičily čáry (bodliny), malovaly barvou.

ŠKOLIČKA - předškoláčci cvičili zrakové vnímání poznáváním písmenek, stříhali obrázky a doplňovali puntíky podle počtu slabik – vytleskávání.

KUTÍLEK – děti modelovaly ježka a dotvářely párátky a přírodninami.

ZKOUMÁLEK – děti poznávaly podle hmatu přírodniny a cvičily paměť při hře s tvary.

FIGURKA – děti skládaly různě náročné puzzle a skládačky.

SPORTÍK – děti cvičily na lavičce přecházení, překračování, lezení.

KOSTIČKA – děti stavěly stromy, starší podle číselného pravidla.