Jede, jede vláček

Publikováno 20. května 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti ze třídy Sýkorky se celý týden seznamovaly s dopravními prostředky, po čem se pohybují, kdo je řídí. Plnily úkoly v centrech aktivit. V CA  Ateliér st. děti vyráběly letadla a lepily je na potiskanou oblohu, mladší děti vybarvovaly auta.. Také pomoci prstových barev tiskaly vlak a nákladní auta. V CA Kostky a doprava stavěly dopravní prostředky z molitanových kostek, ze stavebnic dráhu pro auta, z PET víček semafor. V CA Pokusy a objevy  pozorovaly zapouštění lentilek z barev semaforu, zkoušely a pozorovaly stopy různých druhů aut na papír - namáčely do barev.  V CA Hudba zpívaly píseň Autobus a poznávaly z CD zvuky dopravních prostředků. V CA Knihy a písmena skládaly slova , prohlížely si knihy, leporela, pracovaly s Albi tužkou, počítaly dopr. prostředky  a jejich počet vybarvily. V CA Manipulační a stolní hry skládaly puzzle, vkládaly tvary, vyráběly z různých stavebnic. V CA  Dílna vyrobily z kartonu dráhu pro auta.S interaktivním robůtkem se dostávaly k různým cílům. Také na vycházce pozorovaly dop. prostředky. Líbilo se jim cestování MHD a vlakem na výlet do Nového Města.