Jak Sovičky pekly svatomartinské rohlíčky

Publikováno 21. listopadu 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

V pondělí to po celé naší školce krásně vonělo! A proč? Protože Sovičky pekly jablíčkové rohlíčky se skořicí a karamelem pro svatého Martina, aby mu mohly nabídnout, až přijede na bílém koni.

Od rána strouhaly jablíčka na nádivku, pak vážily na digitální váze přesné množství potřebných ingrediencí. Když mělo těsto konzistenci jako modelína, vzaly si kousíček, uválely z něj kuličku, z té vyválely tenký oválek, na který rozetřely lžičku jablíčkové nádivky                     a rohlíček srolovaly. Hotové rohlíčky kladly na plech vyložený pečícím papírem. A pak už se       z trouby nesla ta krásná vůně jablíček a skořice. A protože svatý Martin nedorazil, všechny hotové rohlíčky v mžiku zmizely jako svačinka pro děti. Tak snad za rok přijede Martin na svém bílém koni včas   .

Při pečení jablíčkových rohlíčků děti poznávaly nejenom nové chutě a vůně - skořice, vanilky, kurkumy, ale i geometrické tvary - např. ovál, při vážení na digitální váze poznávaly číslice, uvědomovaly si, co je víc, míň, akorát. Při strouhání jablíček a zadělávání těsta zapojovaly větší sílu prioritní ruky, do budoucna tolik potřebné pro rýsování v geometrii. A při ochutnávání právě upečených rohlíčků poznávaly, co je horké, a že je důležité umět být trpělivý a počkat si na ten nejlepší výsledek   .