Jak se v Sovičkách peklo a proč

Publikováno 17. září 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Od začátku školního roku nastavujeme s dětmi ve třídě pravidla, abychom se ve školce cítili bezpečně a aby nám tam všem spolu bylo hezky.
A nejenom ve školce, ale i na školní zahradě a venku při procházkách.
Při procházkách je pro nás nejtěžší udržet se pěkně ve dvojicích a ve "štrúdlu".
Aby děti hravě pochopily, jak se chodí ve štrúdlu, tak jsme si ho ve čtvrtek ve třídě upekli.
Od rána děti strouhaly jablíčka, a když bylo nastrouháno, udělaly těsto: na digitální váze navážily mouku, pěkně přesně 400g, nastrouhaly máslo, které se při strouhání chovalo úplně jinak než tvrdá jablíčka. Do těsta rozkleply jedno vajíčko a zkoumaly žloutek a bílek a přidaly 13 lžic vody.
Pak těsto pomocí váhy rozdělily na 3 úplně stejné díly, každý díl rozválely, rozprostřely jablíčka, posypaly je voňavou skořicí a vanilkovým cukrem. Smotaly do závinů a šup do trouby.
Uklidily vzniklý nepořádek a odnesly jádřince na kompost.
Druhý den si na štrúdlu pochutnaly nejenom děti, ale i paní kuchařky, které nám půjčily váleček a paní uklízečky, které nám pohlídaly štrúdl v troubě.
Děkujeme rodičům za poskytnuté suroviny. Mouku, která nám zbyla použijeme na další pečení třeba o Vánocích😁.