Jak se Sovičky loučily s vlaštovkami

Publikováno 12. října 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

Minulý týden děti ze Soviček prožily aktivitami, kterými se loučily s vlaštovkami odlétajícími do teplých krajin.

Již v ranním úkolu vyhledávaly mezi různými ptáky vlaštovku - nápovědu měly ukrytou v básničce.

V centrech aktivit pracovaly například na interaktivní televizi ve výukové aplikaci Vlaštovky, dále plnily úkoly s tématikou vlaštovek v grafomotorických listech - trénovaly psaní horního a spodního oblouku, vytvářely výtvarnou koláž, kde obtiskovaly na čtvrtku bublinkovou fólii natřenou modrou barvou (obloha), bavlnkou a jehlou s tupou špičkou vyšívaly "elektrické dráty", na které pak usadily vlaštovku, kterou si poskládaly podle videonávodu.

Také se naučily písničku Vlaštovka, zahrály si pohybovou hru na vlaštovky, kdy se po domluveném signálu "slétly" na "drát" (lano položené na zemi).

Úplně nejvíce děti bavilo, když si mohly s poskládanými papírovými vlaštovkami zalétat ve třídě a dát si závody, komu dolétne nejdál.

I na školní zahradě si nejenom na vlaštovky hrály, ale i pozorovaly, zda se ještě nějaké připravují houfováním se na drátech na odlet nebo už jsou všechny fuč.