Jak to bylo na Mikuláše

Publikováno 29. listopadu 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Na začátku minulého týdne jsme si s dětmi přečetli pohádku z knihy Chaloupka na vršku. S dětmi jsme se poté vrhli do nácviku písní pro Mikuláše, čerta a anděla, kteří nás již příští týden navštíví. Děti také pilně pracovaly v centrech aktivit. Jeden den si vyzkoušely centra pouze na anděla - např. vyráběly kouzelný prášek, hvězdičky z alobalu, zahrály si andělskou hudbu, obtahovaly tečkovaného andílka a stavěly kostel z dřevěných kostek. Další den v centrech na téma čert si zahrály hru - dostaň čerta do pekla, stavěly peklo z polikarponové stavebnice, v pohybu měli za úkol projít spirálou do pekla a zařadit správného čertíka ke svému dospělákovi, v ateliéru kreslily čerty černou rudkou a nebo mohli na červenou tapetu tuží malovat peklo, které ještě následně dodělávaly jako koláž. Nakonec na děti čekaly ještě centra na téma Mikuláš, kdy měly za úkol např. sestavit z písmen název podle vzoru MIKULÁŠ, namalovat Mikuláše bílou barvou na tmavý podklad, upéct perníkové Mikuláše pro kamarády, vyrobit kouzelný prášek pro Mikuláše a udělat z něho lektvar a zahrát píseň o Mikuláši na klavír podle barev v notách i na klávesách.