MŠ Srdíčko

Exkurze v železniční stanici v HB

Publikováno 4. června 2024 v kategorii MŠ Srdíčko.

Veverky na exkurzi v Železniční stanici Havlíčkův Brod

Ve čtvrtek 30.5.2024 jsme absolvovali exkurzi na nádraží v Havlíčkově Brodě.

Děti díky poutavému výkladu pana Zdeňka Kyncla z Depa Havlíčkův Brod a pana Petra Háněla ze Správy železnic i obětavosti zaměstnanců stanice už vědí o vlacích téměř vše.

Znají jména souprav a lokomotiv-např. Brejlovec, Žralok, Fox…, , také viděly tankovací stanici pro lokomotivy, kde se mašinky umývají i opravuje, sledovaly práci paní uklízečky ve vlaku i jak se mašinky přetáčí na tzv. ,,točně,,.

Výšlap na řídící věž byl náročný, ale ten výhled na celé nádraží a množství kolejí stál za to. Poznaly i náročnou a zodpovědnou práci pana výpravčího a dispečera provozu. Při zkušební jízdě vlakem až do tunelu nás v něm dokonce polechtali i skřítci Tuneláčci, což jsou jinak velmi plachá stvoření.

Na závěr si děti zkusily s panem strojvedoucím mašinku trochu řídit a hlásily vysílačkami, co se děje ve stanici.

Moc děkujeme za krásnou exkurzi všem zaměstnancům stanice .