MŠ Pastelka

Exkurze v PLASTII

Publikováno 11. května 2022 v kategorii MŠ Pastelka.

V pondělí 10.5.2022 jsme se s MOTÝLKY vypravili na malý výlet do Nového Veselí.
Navštívili jsme firmu PLASTIA, kam nás pozvala maminka od Erička.

V PLASTII nás mile přivítali a firmou nás provedl vedoucí výroby pan Jiří Sobotka.
Dětem ukázal linky na výrobu různých plastových výrobků a popsal jim, jak se stane,
že z plastových kuliček, které vypadaly trochu jako sníh, se vytvoří třeba plastový květináč.

Děti si také prohlédly různé druhy plastu - křehké, které lehce prasknou i takové,
které nikdy neprasknou i když je různě ohýbáme.
A přímo kouzelný stroj byla drtička na plasty,
kde se veškerý odpad vzniklý při výrobě drtí a může se znovu zpracovat.

Měli jsme možnost sledovat,
s jakou šikovností sundávají ve skladu palety z krabicemi pomocí regálového zakladače.

Maminka od Erička (paní Píbilová) dětem ukázala, jak se sestavují krmítka pro ptáčky nebo květináče,
potom se balí do krabic a připravují se na expedici k zákazníkům.

Vše bylo velmi zajímavé a naučné.
Děkujeme paní Píbilové i panu Sobotkovi za ochotu, vstřícnost a skvěle připravenou exkurzi.
Také za plastové kelímky na pastelky i květináče, které děti dostaly jako dárek.