Exkurze u hasičů

Publikováno 25. dubna 2023 v kategorii MŠ Vysočánek.

Dne 17.4. jsme se s dětmi ihned po brzké svačině vypravili na dalekou cestu až ke státním hasičům na Jamské ulici. Děti se moc těšily a proto nám cesta rychle ubíhala. Přišli jsme právě včas, kdy už nás jeden z hasičů vyhlížel. A tak jsme na nic nečekali a začali jsme s exkurzí hned u prvního hasičského auta, které si mohly děti prohlédnout i zevnitř. Po všetečných otázkách některých dětí - coby, kdyby... jsme pustili ke slovu pana hasiče a již jsme se dozvídali informace o důležitých pomůckách pro hasiče a o ochranných oblecích. Viděli jsme mycí místnost, opravnu, venkovní cvičiště, podzemní výcvikovou místnost a dokonce někteří odvážlivci, a byla jich většina vylezli, i na hasičskou věž.

Plni dojmů a zážitků jsme vyčerpaní, ale šťastní přišli do školky v pořádku a hladově jsme se pustili do oběda.

Dne 5. a 6.5. je u hasičů den otevřených dveří, pokud budete chtít, můžete si exkurzi zopakovat.