Exkurze do Edenu

Publikováno 21. prosince 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Ve čtvrtek 8.12. jsme vyrazili do Bystřice nad Pernštejnem. V centru Eden na nás již čekaly dvě průvodkyně. Uvedli nás do místní restaurace, kde jsme se nejprve nasvačili a poté jsme se po třídách vydali na zajímavou exkurzi po celém Edenu. Děti pozorně naslouchaly, vyzkoušely si dokonce i slaměnou postel, viděly ovečky, kozy, slepice, koně. V jednotlivých chaloupkách viděly, jak se dříve žilo. V panském domě se podívaly, jak vypadala společenská místnost, kuchyň, pracovna, nakoukly i do sklepa.  V sedlárně měly možnost shlédnout různé druhy sedel a dozvěděly se, kdo na nich jezdil.  Dokonce jsme viděli i krásný slaměný betlém. Za odměnu dostaly domů krásnou dřevěnou ozdobu, kterou si děti doma mohly vyzdobit pastelkami nebo barvami.