Ekoškola v Pekařství Řečice

Publikováno 19. ledna 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

V úterý 16. 1. se vydali předškoláci z našeho Ekotýmu na návštěvu pekařství v rámci tématu JÍDLO, které je v mezinárodně vzdělávacím programu Ekoškoly.

Majitel pekárny pan Částka dětem vysvětlil, jak se vyrábí chleba a rohlíky. Ukázal dětem váhu na vážení surovin, obrovský robot na zadělávání těsta, stroj na výrobu rohlíků a pec.

Děti si mohly vyzkoušet pružnost těsta, předvedl způsob pletení housky z jednoho pramene.

Potom jsme se přesunuli do cukrářské výrobny. Děti žasly nad šikovností cukrářek při výrobě dortů.

Pro děti měly připravené upečené cupcakes, které si mohly nazdobit zdravým tvarohovým krémem a dozdobit malinami, jahodami a borůvkami. Také si je mohly vylepšit různými druhy čokoládových posypek a Smajlíků z bílé čokolády.

Moc děkujeme manželům Částkovým za možnost nahlédnutí do provozu pekárny a cukrárny, za jejich ochotu, vstřícnost a milé jednání. Pro děti to byl zajímavý zážitek.

Druhý den jsme si prakticky vyzkoušeli pečení rohlíků a chleba v MŠ.