MŠ Vláček

Edukační program - “Já jsem muzikant” v Žirafě

Publikováno 16. února 2024 v kategorii MŠ Vláček.

Ve středu 7. 2. třídu Žirafa navštívily paní lektorky z Active CLUBU s edukačním programem - “Já jsem muzikant”. Děti se dozvěděly, co všechno může být hudební nástroj, zahřály se hudební rozcvičkou, tancovaly do rytmu, vyzkoušely si různá dechová cvičení, zahrály si hru “Na dirigenta”, seznámily se s netradičními hudebními nástroji. Společně jsme natrénovali píseň “Já jsem muzikant”, kdy jedna skupina dětí představovala muzikanty (zpěváky) a druhá skupina kapelu (hra na Orffovy nástroje). Ná závěr si děti vyrobily vlastní hudební nástroje, kterými se doprovázely při písničkách. Hudební nauka zde byla podána zábavnou formou a prožitkem. Děti si hudební dopoledne náramně užily. Moc děkujeme Active CLUBU za tento velmi přínosný hudebně zaměřený program, který některé děti namotivoval, že by se do budoucna chtěly věnovat hře na hudební nástroj.  Budeme se těšit na další spolupráci :) .