Edukačně stimulační skupiny

Publikováno 14. listopadu 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

V úterý 9. listopadu proběhlo v naší školce již druhé setkání rodičů s dětmi v Edukačně stimulační skupině, tentokrát už v hojnějším počtu než minulý měsíc, který byl ve znamení velké nemocnosti. Jde o předškolní přípravu vybraných dětí a jejich rodičů usnadňující dětem vstup do základní školy a hladký průběh s adaptací na základní školu. S dětmi a jejich rodiči jsme schůzku zahájili úvodním tanečkem, procvičili si prstíky při básničce před grafomotorickým cvičením a vyráběním hříbečku či muchomůrky vytrháváním z papíru, a tím procvičení jemné motoriky. Dále jsme hrami, tanečky a písničkami rozvíjeli hrubou motoriku, pravolevou orientaci, tvoření zdrobnělin, procvičili mluvidla a výslovnost hlásky L. Děti dostávají i drobné úkoly pro domácí přípravu.

Naše schůzky probíhají vždy jedno úterý v každém měsíci. Od 1. listopadu také musíme dodržovat hygienická opatření. Schůzky se odehrávají u dospělých v respirátorech                         a po předložení potvrzení o očkování či provedení si antigenního testu na místě.

Doufáme, že ani takové "nepříjemnosti" rodiče od schůzek neodradí a budou se na naše další setkání těšit tak, jako se na ně těšíme my, učitelky.