Dušičkový čas

Publikováno 4. listopadu 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

I tento týden byl velmi pestrý. V pondělí proběhlo fotografování s vánoční tematikou. Zároveň si děti vyzkoušely společně tvořit venku a díky jejich zápalu do práce nám šatnu zdobí krásná pavučinka plná přírodnin. V úterý jsme si povídali o tom, co jsou dušičky. Prošli jsme se na hřbitov, pozorovali jsme krásnou výzdobu a zároveň jsme se učili být ohleduplní i k návštěvníkům hřbitova a vůbec k tomuto místu a tak jsme se prošli po hřbitově v tichosti, jen šeptem jsme si sdělovali své dojmy. Všechny děti to zvládly na jedničku, a proto se za odměnu mohly vyběhat na školním hřišti u 4. ZŠ.  Ve středu jsme si povídali o tom, co je to Halloween a kde se slaví. V centrech aktivit jsme na téma dýní pracovali. V ateliéru dýni děti malovaly barvami, v domácnosti vydlabávaly, v pokusech řadily podle velikosti a vybíraly semínka z dýně, v manipulačním centru si vyráběly lampičku na téma dýně, v dramatice si dělaly a hrály si s netopýřími náramky, v kostkách stavěly dýňi. Ve čtvrtek si děti dodělávaly výrobky a předškolní děti se připravovaly na školu. V pátek jsme si zahrály na strašáky a již v pohybu jsme si na ně zahrály. Nezapomněli jsme ani na naši oblíbenou píseň "Strašidla". V centrech si děti vyzkoušely na téma strašidel: V ateliéru kreslily svá vymyšlená strašidla fixami, v dílně vyráběly pavučinu, v dramatice si za pomoci šátků hrály na strašidla, v hudbě vytvářely "disco" pro strašidla, v pohybu procházeli strašidelnou stezkou ve strašidelném hradě, v pokusech třídily pomocí hodu čísla a barvy halloweenské těstoviny do příslušných strašidelných hradů a v knihách a písmenách vytvářely strašidelnou abecedu. Také jsme se v průběhu týdne učili píseň s pohybem "Slunce za hory". Děti byly moc šikovné a pracovité.