Dopoledne s dravými ptáky

Publikováno 14. října 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

Po velice dlouhé době do naší školky opět zavítali chovatelé dravců z jihlavské ZOO – Eda a Eva Škoulodovi. Nepřijeli ale sami, s sebou vzali šest dravých ptáků, které nám i postupně představili – výra „Alfa“, výra „Viky“, raroha „Čudláka“, karančo „Chosého“, káně „Fandu“ a orla „Fíbí“. Ukázka byla velmi pěkně komentovaná a děti se tak o ptácích dozvěděly zajímavé informace – kde se vyskytují, jaké je jejich rozpětí křídel, co loví a žerou, k čemu těmto ptákům slouží klapky přes oči, proč mají na sobě rolničky, že z kožené rukavice dostávají za odměnu kousky masa apod. Pro děti to byl obrovský zážitek,  ptáci jim létaly přímo nad hlavami a dokonce se jim i jeden z dravců prošel po zádech.