Divadlo ve školce

Publikováno 15. září 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Tak se to po dlouhé době povedlo - do školky zavítalo DIVADLO. A to Divadlo Horáková z Brna.

Paní herečka přijela dětem zahrát divadlo "SKŘÍTEK POŘÁDNÍČEK", a nejen to. Postaviček a hrdinů v představení vystoupilo více.

Chlapec Jonáš, který se musel otužovat a učit se jíst ryby a rybí tuk, zajíček, co utekl lišce, ježeček, který hledal domeček, a motýlek, jež uletěl dešťovým kapičkám.

Příběhy zvířátek a dalších postav plynule navazovaly, zavedly nás do světa lidí i zvířat. Upozorňovaly na kladné charakterové vlastnosti, na důležitost dobrých vztahů, nenásilnou a hravou formou předaly dětem potřebné informace o péči o tělo a přírodu. Děje příběhů byly obohaceny a doplněny zpěvem písní za využití pohybových prvků.

Postavičky v podobě maňásků byly velmi krásně vytvořené, šité, barevné, vkusné. Vedené rukou paní umělkyně a barevným hlasem ožily a my jsme se tak stali součástí jejich příběhu.

Byli jsme rádi, že se do naší blízkosti dostalo umění pro děti.

DĚKUJEME a TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PŘEDSTAVENÍ.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky