Den Země u Vrabčáků

Publikováno 23. dubna 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Vrabčáci oslavili Den Země povídáním o přírodě a o všem spojené s ní. Jak chránit a pečovat o okolní prostředí a život v něm. Děti rozlišovaly aktivity správné, které přírodě pomáhají a naopak, co jí škodí. Pohybem a kresbou si připomněly části stromu a koloběh vody v přírodě. Vzpomínaly, na co všechno potřebujeme vodu a kdo se také bez vody neobejde. Venku jsme sledovali jarní přírodu, hmyz, barvy v okolí, pupeny na stromech, jak se příroda na jaře každým dnem mění. Děti pomohly vyčistit okolí školky a zahradu od odpadků, samozřejmě v rukavicích a dostatečně poučené o nebezpečí určitého odpadu.

DĚTI PRACOVALY V CENTRECH­

BARVIČKA – malování sluníček.

KUTÍLEK – modelování všeho z přírody.

FIGURKA – sestavování vývojové řady živočichů, přiřazování stejných poloh a obličejů, určování barev.

ŠKOLIČKA – počítání kapek.

ZKOUMÁLEK – hmatové hádanky přírodnin.

KOSTIČKA - sestavování kytiček, počítání

SPOLEČNÁ AKTIVITA - KRESBA STROMU