DALEKO NA SEVERU....

Publikováno 9. února 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Daleko na severu, tak znělo téma týdne, ve kterém si děti ze třídy Kosíci osvojily poznatky o zemích, kde je stále sníh a led.

Naučily se říkanku:

Jak se staví iglú?

Ze zmrzlého sněhu a z ledových cihliček

pro pár malých dětiček.

A kdo iglú postaví?

Eskymáci, to každý ví.

Cihla sem, cihla tam,

plác a bum, už tu stojí celý dům.

Děti hrály pohybovou hru: „Na tající kru“, kde procvičovaly reakci na smluvený signál a také pracovaly v centrech aktivit. V Kutílkovi zkoušely pokusy s vodou – stavěly iglú z ledových kostek, pozorovaly tání ledu a využily kostky cukru k stavění eskymáckých domečků.

V Barvičce procvičovaly práci s temperou, stříhání a lepení, ve Školičce a knize opisovaly slova k tématu a prohlížely encyklopedie a atlasy světa.

V Kašpárkovi si celý týden hrály na Eskymáky, chytaly ryby.

Ve Figurce skládaly lehčí a těžší puzzle - hledaly Grónsko a Antarktidu a v Kostičce skládaly pěnové puzzle.

Také pracovaly celý týden na interaktivní tabuli a zpívaly písničku: ,,Daleko na severu“ od Jaromíra Nohavici.