ČR – místo, kde žiji

Publikováno 17. listopadu 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

I děti z Vrabčáků si připomněly Státní svátek naší republiky. Povídali jsme si nad fotografiemi Prahy a Žďáru. Děti si poslechly státní hymnu, povídaly o Praze, kdo jel metrem, kdo viděl velké budovy   . Seznámily se se státní vlajkou, znakem a mapou ČR. Při procházkách jsme společně poznávali veřejné a hist. žďárské budovy. Předškoláci cvičili určování velikostí, množství, kdo je první, za prvním, před posledním… Společně jsme se naučili pohybovku ,, Auta, tramvaje“. Větší děti si upevnily vzhled naší vlajky její kresbou, na mapě doplňovaly řeky, hory, lesy, silnice. Při pokusu zjistily, z kterých barev vznikne fialová   .

Hra v centrech

Pokus s barvou – jak vznikne fialová?

Dopr. prostředky, domy a chodníky ve městě – sestrojování, zatloukání, práce s polystyrenem.

Vlajka z kamínků, sestavování obrázků ZR, obrázky z barevných kolíčků.

Hry s brčkem – pohyb lodiček na vodě.

Cvičení pozornosti ( spolupráce obou hemisfér)- pěst, dlaň, hrana.

Určování velikostí při stavbě z kostek.

Poznávání budov v ZR - prezentace.