Čistím zoubky řízy, řízy...

Publikováno 8. dubna 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti ze třídy Sovičky se celý týden seznamovaly se správnou péčí o zoubky. V jednotlivých centrech aktivit si vyzkoušely zoubky modelovat, třídily potraviny, které jsou pro naše zuby zdravé a které nám způsobují zubní kaz. V CA Tvořílek děti zubními kartáčky nanášely bílou temperu a "čistily" tak zuby. Starší děti vyráběly kartáček se zubní pastou. V CA  Cvičílek si děti vyzkoušely hmatový chodník a v CA Telka pracovaly s tabletem ve vzdělávací aplikací "Dentist". V CA Zkoumálek jsme celý týden pozorovali klíčení mungo fazolí (zdravá potravina) a na konci týdne děti s chutí klíčky ochutnaly. Byly opravdu překvapené, jak moc jim naklíčené fazole chutnaly.