Čertí hrátky ve Vrabčácích.

Publikováno 4. prosince 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Kdepak ty čerti rohatí mají asi to peklíčko? A co si v něm asi vaří za dobroty?

Vrabčáci se na celý týden proměnili na čertíky a v malém peklíčku, které si postavili ve třídě, hospodařili. Tam se ale dostali jedině za odříkání kouzelné formulky s otočkou -,, 1 2 3 4 5, ať jsem v pekle hned“. Vařili si bramboračku, starali se o malá čertí mimina, prali a věšeli prádlo a společně cvičili a tancovali. Přemýšleli, co všichni děláme dobře a co se ještě musíme naučit dělat lépe. Naše ,,hříchy“ jsme spálili a už nás do pekla nevezmou   .

Děti vyzkoušely hmatovou stezku přímo cestou do peklíčka, měřily síly při přetahované, hrály čertí slepovanou a posílaly si pekelné teplo stiskem ruky.

Ve Sportíku děti vylézaly na čertí věž ( žebřiny) a zvonily na zvon, metaly kotrmelce s malými čertíky ( dechové cvičení). Na tradiční příchod Mikuláše se svou družinou jsme tedy připraveni, umíme taneček a říkanku s pohybem. Tak snad na nás budou hodní   .

AKTIVITY V CENTRECH.

V Barvičce děti kreslily čertíky, tvořily čertíky z ruliček a slepovaly řetězy. V Kutílkovi pilovaly a brousily čertí diamanty.

Ve Figurce skládaly čertí věž, odemykaly zámky a programovaly cestu s robotickou včelkou ( dojeď za Mikulášem, andílkem…).

Ve Školičce určovaly správný tvar klíčů a předškoláci doplňovali tvary do mikulášské punčochy.

V Kapičce děti bublaly jako čertíci ve vaně  ( brčkem do vody) a ve Zkoumálkovi cvičily motoriku ruky protahováním brček do dírek.