Byla u nás policie

Publikováno 30. září 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

Ve středu 29.9. jsme se na školní zahradě setkali se členy Státní policie a jejich pejskem. Psovod nám představil 10letého německého ovčáka jménem Nero. Děti se dozvěděly, že psi policii slouží ke hledání lidí, co se ztratili nebo těch, co něco provedli. Na cizí pejsky nesmíme sahat, může se stát, že se po nás pes ožene. Důvěrnější kontakt si můžeme dovolit, když pejska známe nebo když majitel dovolí. Pes Nero nám ukázal svoji poslušnost, rychle plnil povely psovoda, aportoval míčky, vždy reagoval na první povel. Děti se také mohly zblízka podívat na neprůstřelnou vestu a policejní helmu. Nechyběla ani prohlídka policejního vozu a ,,houkání a blikání“- pro děti samozřejmě největší zážitek. Děkujeme za nové zážitky a za příjemně strávené dopoledne.