Bruslení.

Publikováno 1. února 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

V naší MŠ se stalo již tradicí, že se předškoláčci mají možnost seznámit s ledovou plochou a naučit se základům bruslení pod vedením zkušených trenérů. Celá výuka pánů L. Nevěčného a Z. Řehoře probíhala zábavnou formou, byla prokládána nejrůznějšími hrami. Zpočátku se děti pohybovaly spíše v nižších polohách a učily se vstávat, postupně a s pomocí hrazdiček začaly bruslit. Cvičily rozjezd, zastavení na signál, sbíraly míčky na ploše. Trenéři střídali aktivity tak, aby byly zábavné. Děti se již pohybují na ledě beze strachu a obav a věříme, že tyto praktické znalosti a zkušenosti využijí při bruslení s rodiči. Možná se chvíle s kamarády na ledě stanou motivací pro další návštěvu tréninků malých hokejistů   .

Mnohokrát děkujeme maminkám, p. Sadílkové, Šírové a Koutníkové, za zajištění odvozu batůžků s bruslemi a helmičkami na zimní stadion a za pomoc v šatnách.