Brambora na talíři

Publikováno 10. října 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Na pátek jsme si slíbili smažení bramboráků.

Brambory jsou tou nejvýstižnější okopaninou podzimu, děti práci na polích vnímají, pohádka Chaloupka na vršku nás už k bramborám také zavedla.

Pustili jsme se do práce.

V ranním čase jsme si připravili s časně příchozími  suroviny do bramborové směsi, k tématu byl orientován i ranní úkol.

Připravené suroviny byly pro 2 týmy.

Také jsme ranní čas využili k natírání vytvořených ptačích budek z minulých dní. Využíváme nově sestavený pracovní ponk a procvičujeme naše ruce. Snažíme se přivést děti k běžným činnostem, které jim nebudou cizí, až se s nimi setkají.

Na vítacím kruhu jsem si připomněli činnosti, které nás daný den čekají, protáhli jsme se, zacvičili a prolétli jsme se jako vlaštovičky.

Po svačině obohacené bio plodinami z rodinné ochutnávky jsme si vysvětlili postup přípravy bramborové směsi a pojmenovali jsme si suroviny. Tentokrát se 1 tým zabýval bramboráky a 2. tým tvořil houby . Dle šablony byla houba obkreslena, vystřižena a barevně zvýrazněna modelínou. Vznikaly tak houby poměrně zajímavé, kouzelné, ale i jedovaté i poživatelné. Připojí se k našemu společnému obrazu -LES.

Chtěli jsme činnosti vystřídat, ale čas neumožnil 2. skupině bramborák tvořit.

Dopolední čas ve třídě jsme tedy zakončili písničkami o lese, bramboře a bacilech, ochutnali jsme bramborovou pochoutku a hurá na zahradu.

Těšíme se na aktivity dalších dní.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky