MŠ Srdíčko

Beseda se včelařem

Publikováno 27. dubna 2023 v kategorii MŠ Srdíčko.

Uhádnete milé děti, kdo to z květu na květ letí ?

V hnědožlutém kabátku, přes louku i zahrádku,

vyzbrojena žihadlem, létá stále tam a sem.

Ve středu 19.4. nás navštívil včelař - tatínek Karolínky ze třídy "Medvídek", který dětem z "Medvídka" a také z "Koťátka" přišel popovídat o životě včel, o tom jak jsou pro nás včely důležité, jak poznáme včelí královnu a včely dělnice, jak a čím umí sbírat nektar a pyl, jak se máme správně chovat v blízkosti včel a mnoho dalších informací, které si děti mohly prohlédnout i na obrázcích, kterými maminka Karolínky doplnila zajímavé povídání. Na závěr si mohly děti  vyzkoušet včelařský ochranný oblek a klobouk a nakreslit si včelku podle předlohy. A nechyběla ani ochutnávka sladkého medu, který jsme od pana včelaře dostali.

Moc děkujeme za milé a zajímavé setkání