Bavíme se

Publikováno 6. října 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Pokračujeme v přípravách na zimu  a to v oblasti ovoce a zeleniny a péče o ptáčky.

Nejprve ale slíbená pohádka o svatém Václavu z cyklu Chaloupka na vršku a několik otázek po obsahu pohádky.

V ranní činnosti jsme obohatili náš les dalšími prvky - lišky, veverka, houba.

Posunuli jsme se k dalšímu dni, který přinesl slibovanou činnost - sbíjení budky pro ptáčky.

2  týmy po 4 dětech se naladěny vrhly k ponku, na kterém byly přichystané hřebíčky, dřevo, kladívka a tenká spojovací dřívka.

Postup byl vysvětlen, děti se chopily práce, avšak probít dřívka bez poklepaných prstů nebylo snadné. Prostřídaly se spravedlivě, byly vytrvalé, ale zabití hřebíčků vyžadovalo ještě o trochu více síly, než nám ruce dovolily.

V polovině činnosti jsme se uchýlili k dolepení zbylých dřívek Herkulesem, o kterém víme, že lepí pevně.  Zítra se budky natřou a budou připraveny k venkovnímu využití.

Děvčátka v centru hudby prozpěvovala a doprovázela se nástroji Orffova instrumentáře.

Zazněla písnička "Zazpívala vlaštovička...." a " O řepě......" - děti zkouší hrát na pianino tóny písniček podle předkreslené podoby. Klaviatura má každý tón stupnice C dur barevně odlišen. Stejnými barvami tóny vyznačujeme do not písniček, písničku doplníme o obrázek, píseň zalaminujeme. Děti potom dle obrázku poznají o čem píseň je a zkouší tóny krát.

Děti se pustily i do pomyslného sklízení ovoce v centru manipulačních činností - ze záhonu a sadu sbíraly ovoce a zeleninu, pomáhaly broučkům vytvářet zásoby a ovoce počítaly.

Ostatní děvčátka se v ateliéru bavila barvami ovoce a jejich tvary. Ovoce jsme určily, barvy připomněly, kreativita ale zvítězila.

U ovoce a zeleniny se zítra zastavíme, proběhne ochutnávka ovoce a zeleniny a upečeme dýňové koláče.

Po soustředěné a cílevědomé činnosti jsme vyndali hračky dle své libosti, neblahé počasí nám v tomto rozhodnutí pomohlo, a pohráli jsme si.

Dopoledne jsme zakončili písničkami s klavírem, u kterých už voněla polévka a zvonily talíře.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky