Advent u Vrabčáků.

Publikováno 29. prosince 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

Celý měsíc jsme si společně užívali příprav na Ježíška a tradic, které neodmyslitelně patří k adventnímu období. Začalo to čertovinami - výstavbou peklíčka v herně, kde se vařily brambory, uklízelo se a pečovalo o narozené malé čertí miminka. V pekle se také děti učily počítat, tvořit opaky slov a určovaly tvary klíčů od pekelské brány.

Jako andělíčci zase tancovali, procvičovali části těla při dotykové štafetě, posílali si andělské světélko, naučili se koledy. Společně jsme napekli a ozdobili perníčky,                                               na kterých si děti pochutnaly na besídce.

Dotyková štafeta.

V centrech děti tvořily čertíky, andělíčky, kapříky, stromečky, domů si vyrobily svícínky a přáníčka. Modelovaly vánoční cukroví, nakreslily svá přání Ježíškovi, zahrály betlémský příběh a při pouštění lodiček ze skořápek netrpělivě sledovaly, zda jejich lodička zůstane u břehu  .

Máme za sebou spoustu krásných chvilek, které završil příchod Ježíška. Velkou radost nám udělala naše paní učitelka Terezka, která si s námi nadílku přišla užít.