Adopce zvířátek v Zoo Jihlava

Publikováno 1. června 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Po velkém těšení na výlet konečně nastal ten vytoužený den, kdy se celá naše školka vydala autobusem do Zoologické zahrady.  S malým zpožděním jsme přijeli k bráně Zoo a zjistili jsme, že výletníci nejsme rozhodně sami. I jiné školky a školy měly v tento den naplánovaný výlet. My jsme si ale neohroženě razili cestu k pokladně, kde jsme oznámili, že na nás čeká paní Kotíková, které budeme předávat peníze na adopci vybraných zvířat. Paní Kotíková na nás již čekala a tak jsme se odebrali k výběhu Surikat, kde jsme jí předali peníze a ona nám adopční listiny. Od teď se staráme o Klokana Horského Východního a Baziliška Zeleného. Tabulky jsou již vyrobeny a tak, až budete mít cestu do Zoo, určitě je naleznete. Malá rada pro vás, kde najít Baziliška - ve vraku letadla.

Po předání peněz, jsme již celý hladový usedli k prolézací lodi, kde jsme se s chutí zakousli do svačiny od naší paní kuchařky. A že byla výborná, o tom svědčí brzy vyprázdněné zásoby. Po vydatné svačině jsme se již každá třída zvlášť vydali hledat naše adoptovaná zvířátka. Po rychlém zásahu první pomoci ve vytažení lahvičky s pitím od poníků - jak se tam dostala je nám záhadou, ale důležité je, že se dostala k majiteli - jsme již obdivovali žirafy, zebry, klokana, hrocha, tygry, opice, bazilišky, krokodýly atd. Děti se těšily na dobroty, které si nesly v batůžkách a tak jsme po úspěšném pátrání ještě smlsli dobroty od rodičů. A protože jsme se již unavili a těšili jsme se na dobrý oběd, vydali jsme se po shlédnutí lemurů zpět k surikatám, kde jsme si pochutnali na výborných řízečcích s chlebem a kyselou okurkou - "mňam", ozývalo se od hladových, ale spokojených dětí.

A již nastal čas k návratu. Autobus jsme našli za chvilku a cesta domů nám rychle utíkala. Některé děti si ji zpestřily sladkým spánkem.