Na základě stanoviska Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina mohou rodiče do MŠ donášet vlastní pokrmy pro děti s dietním omezením a sepsat prostřednictvím vedoucí školní jídelny písemnou dohodu s ředitelkou MŠ o dietním stravování. Vždy je nutno předem doložit lékařské potvrzení.

Jak probíhá stravování dětí s dietním omezením

Rodiče donesou do MŠ oběd a svačiny v označených nádobách, vhodných k ohřevu v mikrovlnné troubě. Jídlo je uloženo ve vyhrazeném chladícím zařízení. Kuchařka před podáváním pokrm ohřeje v mikrovlnné troubě, bez jakéhokoliv zásahu do jeho technologického postupu. Dítě dostane v MŠ ovoce, zeleninu a nápoje, včetně pitného režimu.

Úhrada je v tomto případě stanovena na 9,- Kč/ den.